» تگ های پایه و پرکاربرد HTML

تگ های پایه و پرکاربرد HTML

خب عزیزان در مقالات قبل درباره مهارت ها و راه برنامه نویس فرانت- اندها و زبان های ابتدایی در بخش طراحی کاربر صحبت کردیم. حالا نوبت آن است که با تگ های پرکاربرد HTML آشنا شوید.


تگ های پرکاربرد:


تگ <span>: برای تقسیم بندی عناصر و استایل دهی خاص به قسمتی از متن یا سند.


تگ <a>: ایجاد پیوند بین صفحات و یا لینک به مکان دیگر در همان صفحه، ایمیل، عکس و .... در واقع محتوایی که بین شروع و پایان تگ <a> قرار می گیرد قابل کلیک کردن است و ما را به آدرسی دیگر میبرد. حتما میپرسید چگونه؟ با استفاده از ویژگی هایی که در ادامه برای شما نام میبریم. 


ویژگی های تگ <a> :


href : مقصد لینک را مشخص می کند ومهم ترین ویژگی این تگ است.

target : نحوه باز شدن صفحه را مشخص می کند و بطور پیش فرض صفحه در پنجره فعلی مرورگر باز میشود.

rel : نحوه ارتباط بین دو سند را مشخص می کند.تگ br و hr: دو تگی هستند که از آنها برای ایجاد فاصله عمودی (Line Break) و خط افقی (Horizontal Rule) استفاده می شود.


تگ h1 تا h6: طراحان وب برای نمایش سرتیترهای محتوای هر صفحه از این تگ ها بهره میبرند و برای آنها از واژه Heading استفاده میکنند. هر چه شماره ها کوچکتر میشوند، از اهمیت بیشتری برخوردار هستند لذا تگ h1 بیشترین اهمیت و به ترتیب تا h6 کم ترین اهمیت را دارد. استفاده از این تگ ها علاوه بر جنبه کاربردی برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو نیز اهمیت دارد.


شگفتانه:


خب دوستان اینها تنها نمونه های کمی از تگ های پرکاربرد HTML بودند، اگر خواهان یادگیری کامل تگ های پرکاربرد HTML هستید، اینجا کلیک کنید.فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب


  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


طراحی وب سایت شخصی و شرکتی ، تحویل دو روزه طراحی وب سایت شخصی و شرکتی ، تحویل دو روزه مشاهده